Nadzwyczajni
                  Szafarze Komunii Świętej Diecezji Bydgoskiej
WYDARZENIA 2017
nformacje
wydarzenia
dokumenty

„Jesteś moją Pasją” – Bydgoska Droga Krzyżowa ulicami miasta

    W sobotę 25 marca uczestniczyliśmy w Bydgoskiej Drodze Krzyżowej.
Zakończenie wykładów na Studium Szafarzy Nadzwyczajnych

11 marca 2017 roku miały miejsce ostatnie wykłady w ramach Studium Szafarzy Nadzwyczajnych. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Bydgoszczy gościł nas w swych murach od października do marca na sześciu comiesięcznych spotkaniach. Ks. dr hab. Mirosław Gogolik dyrektor Instytutu, który zorganizował zajęcia, zadbał by miały one interesującą tematykę. Wykłady obejmowały: sakramentologię,  liturgikę, wstęp do teologii, teologię duchowości, teologię pastoralną - posługę chorym, teologię moralną wykładane przez Ks. dr hab. G. Bartha, Ks. dr J. Dębca,  Ks. prof. UAM dr hab. W. Szukalskiego, Ks. dr M. Puziaka, Ks. Wojciecha Retmana,  ks. Szymanowskiego.
Każde spotkanie rozpoczynało się Eucharystią pogłębiając naszą Wspólnotę. I tak wiara budowana spotkaniem z źródłem Miłości była wspierana przez rozum karmiony intelektualnym rozważaniem nauki Kościoła. Możliwość zadawania pytań i przekaz praktycznych doświadczeń dopełniały bogactwa naszych posiedzeń.
Na zakończenie tej edycji wykładów przybył ks. Józef Kubalewski diecezjalny duszpasterz Szafarzy Nadzwyczajnych Diecezji Bydgoskiej. Podziękował on osobom które prowadziły zajęcia, jak i słuchaczom. Podzielił się z nami planami na przyszłość, zaprosił do udziału w Bydgoskiej Drodze Krzyżowej 25 marca o godzinie 19.30.
Razem z ks. Mirosławem Gogolikiem rozdał dyplomy zakończenia Studium oraz wizerunki Matki Bożej Pięknej Miłości z błogosławieństwem ks. Biskupa Jana Tyrawy.
W zajęciach uczestniczyło około 110 Szafarzy.
Szafarze bardzo dziękują za błogosławieństwo, za stworzenie możliwości formacji, za trud prowadzenia wykładów i odpowiedzi na pytania.

     

    

     

Spotkanie opłatkowe z ks. bp Janem Tyrawą

   W 21 stycznia 2017 roku, o godzinie 10,00, w kościele pw. Świętych Polskich Braci Męczenników  ks.bp Jan Tyrawa odprawił Eucharystię dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej Diecezji Bydgoskiej. Mszę świętą koncelebrowali ks. proboszcz Józef Kubalewski - nasz diecezjalny duszpasterz i ks. dr Mirosław Kiedzik.
Po mszy św. na plebani, podzieliliśmy się opłatkiem i życzeniami z księdzem biskupem i duszpasterzem diecezjalnym. Przy słodkim poczęstunku, którym nas podjął ks. Proboszcz, dzieliliśmy się naszym doświadczeniem i rozmawialiśmy o planach na przyszłość.

    


    

    

    

    

    

    

    

   

    

    

    

    
Kontakt
diecezjalny duszpasterz:

Ks. Józef Kubalewski
mail: kustosz.meczennicy(małpka)wp.pl      tel. 52 361 15 72